Založ si blog

Gorily v hm. .

Tak vidím, že nie som sám komu napadlo prirovnanie k známemu filmu. Dnes som druhýkrát dočítal prepisy Gorily a ani na druhýkrát to nemôžem rozdýchať. Jednoducho som vnútorne nastavený tak, že nedokážem pochopiť konanie ľudí ktorí sa stretávajú v konšpiračnom byte a ktorí sú následne zapletený do toho klbka obchodov, úplatkov, provízií…rozkrádania majetku na ktorého vytvorení sa nikto z nich nepodieľal. Proste ak by pán finančník vytvoril firmu a následne ju speňažil prostredníctvom nejakej nastrčenej osoby len kvôli maximalizovaní svojho zisku a nešlo by to priamo, dobre je to jeho majektoj nech si s ním nakladá ako chce . Relatívne v rámci zákonných možností. V prípadoch opísaných v dokumente gorila však táto základná pointa chýba. A to už je zjavne konanie v rozpore nie len s morálnym nastavením bežného človeka, toto je psychopatické a manipulatívne konanie. Je tu ešte paralela s jedným americkým filmom v ktorom zaznie od hrdinu otázka položená ropnému magnátovi ( Aljaška v plameňoch ) : Koľko je dosť ? Koľko peňazí je dosť….?

Tak koľko páni a dámy spomínaní ako účastníci „sprisahania“ s cieľom napchať si vrecká peniazmi ( zdrojmi ) z majetku Slovenskej republiky okrádaním spoluobčanov ? Kedy budete mať dosť ? Koľko percent HDP Vám bude stačiťna to aby ste všetci mali dosť pozemkov, domov, víl, chát, aút, jácht a exotických dovoleniek, plastických operácií ? Kedy si poviete ja už mám nahrabané dosť už viac nepotrebujem okrádať spoločnosť už mám zabepečené všetky deti, vnúčence a pravnúčence !

To sme chceli, nie to VY ste chceli aby sa dolár stala alfou a omegou Vášho žitia ! Kokainové večierky, escortné dievčaté, luxusné dovolenky ! Za akú cenu ? Strata integrity so spoločnosťou avšak status politika, celebrity, člena VIP, či high society.

Za cenu úplného popretia človečenstva, ktoré je však pôvodne zakorenené v každej ľudskej bytosti. Ide len o tú cestu ktorú si človek v živote vyberie. Cestu človeka, alebo cestu ….

Dnes ako aj posledné dni stále dookola počúvam tie ist otázky a tie isté odpovede o tejto kauze. Účastníci kauzy ju popierajú

pretože nie svedomie majú čisté ale musia zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať pretože len tak je šanca, že sa s toho vymania. A tí čo v nej spomínaní nie sú bohorovne kážu, že budú trvať na vyšetrení. Hoď kameňom kto si bez viny páni s politiky, prostredia lobingu, finančných skupín zbrojárskych firiem !!! Kto z Vás je bez viny? Koľko goríl ešte drieme v hmle ?

A bežný človek ? Prečo sedíš doma pred TV a pozeráš Sultána, Panelák, Hoď svišťom a Zita na krku ? Všetci čo ste v Paneláku veď sa to týka priamo Vašich životov ! Kedy sa zbavíte týchto sultánov ktorý sa skrývajú za pláštik demokracie a visia Vám na krku kedy do nich hodíte nie svišťom, ale príkazom na zadržanie ?! Tak len bumbaj človek, spinkaj ďalej, lebo sám si tvoríš svoj svet. A ak Ti nevadí, kto Ti vládne, potom Ti už niet záchrany.

Prečo nie si človek na Námestí okresného či krajského mesta a neštrngáš kľúčami ? Prečo nie si na námestí a nedržíš rukách transparent : Choďte domov ! alebo Zastavte rozkrádanie ! To naozaj dokáže vyžiť z tých 450 – 550 eur, ktoré Ti milosrdne nechajú, aby si bol schopný prežiť  4 ročné volebne obdobie ?

P.S. Asi to chce viac než len vybíjať sa v neplodných diskusiách na Internete, asi to chce … odvahu a tú je potrebné nájsť !

 

DSS a negarantované fondy

10.06.2013

Tak a máme tu ďalší humbug na občanov. Ako každý uvedomelý občan som si pred rokmi nechal "poradiť" a prihlásil som sa do DSS AEGON. Keďže to má byť pre nás výhodné. Nedá mi dôchodok viac »

Pre občana

11.03.2012

Tak a máme pár hodín po voľbách ! Už je rozhodnuté. Prečo to dopadlo takto ? Pretože my sme takí, a sme aj onakí, sme ľudia a nikdy sa nepoučíme z vlastnej hlúposti. Nie nemyslím si víťazstvo viac »

Presluhujúci

27.02.2012

Tak sa nám vyfarbil pán predseda...Nuž čo. Ak ešte niekto pochyboval, tak už nemusí. A ak ešte stále niekto verí, tak nie je normálny. Lebo Richard naozaj nie je božský a teda, až takú dôveru viac »

Peter Kresák

Most-Híd navrhne na ústavného sudcu svojho poslanca

17.12.2018 20:47

Poslanci parlamentu by mali voliť kandidátov na sudcov ÚS na schôdzi, ktorá sa začne 29. januára 2019.

Gabriela Matečná

Matečná: Neviem, čo chce kontrolovať misia europarlamentu na Slovensku

17.12.2018 19:30

Europoslanci z výboru CONT sú na kontrolnej návšteve na Slovensku do 19. decembra.

Anna Donáthová, maďarsko, protest

Orbánovízia je po nadčasoch ďalším terčom hnevu

17.12.2018 19:17

Otrocký zákon, ako odporcovia nazývajú novelu zákonníka práce, odštartoval dávno nevídanú vlnu protestov proti vláde Viktora Orbána.

Ukraine Russia

Od začiatku ruskej agresie zahynulo 2914 ukrajinských vojakov, tvrdí Porošenko

17.12.2018 19:03

Ozbrojený konflikt na Ukrajine vypukol pred štyrmi rokmi.

pasha

Veď uvidíme o čom všetkom bude tento blog...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 14579x
Priemerná čítanosť článkov: 1822x

Autor blogu

Kategórie