Založ si blog

Gorily v hm. .

Tak vidím, že nie som sám komu napadlo prirovnanie k známemu filmu. Dnes som druhýkrát dočítal prepisy Gorily a ani na druhýkrát to nemôžem rozdýchať. Jednoducho som vnútorne nastavený tak, že nedokážem pochopiť konanie ľudí ktorí sa stretávajú v konšpiračnom byte a ktorí sú následne zapletený do toho klbka obchodov, úplatkov, provízií…rozkrádania majetku na ktorého vytvorení sa nikto z nich nepodieľal. Proste ak by pán finančník vytvoril firmu a následne ju speňažil prostredníctvom nejakej nastrčenej osoby len kvôli maximalizovaní svojho zisku a nešlo by to priamo, dobre je to jeho majektoj nech si s ním nakladá ako chce . Relatívne v rámci zákonných možností. V prípadoch opísaných v dokumente gorila však táto základná pointa chýba. A to už je zjavne konanie v rozpore nie len s morálnym nastavením bežného človeka, toto je psychopatické a manipulatívne konanie. Je tu ešte paralela s jedným americkým filmom v ktorom zaznie od hrdinu otázka položená ropnému magnátovi ( Aljaška v plameňoch ) : Koľko je dosť ? Koľko peňazí je dosť….?

Tak koľko páni a dámy spomínaní ako účastníci „sprisahania“ s cieľom napchať si vrecká peniazmi ( zdrojmi ) z majetku Slovenskej republiky okrádaním spoluobčanov ? Kedy budete mať dosť ? Koľko percent HDP Vám bude stačiťna to aby ste všetci mali dosť pozemkov, domov, víl, chát, aút, jácht a exotických dovoleniek, plastických operácií ? Kedy si poviete ja už mám nahrabané dosť už viac nepotrebujem okrádať spoločnosť už mám zabepečené všetky deti, vnúčence a pravnúčence !

To sme chceli, nie to VY ste chceli aby sa dolár stala alfou a omegou Vášho žitia ! Kokainové večierky, escortné dievčaté, luxusné dovolenky ! Za akú cenu ? Strata integrity so spoločnosťou avšak status politika, celebrity, člena VIP, či high society.

Za cenu úplného popretia človečenstva, ktoré je však pôvodne zakorenené v každej ľudskej bytosti. Ide len o tú cestu ktorú si človek v živote vyberie. Cestu človeka, alebo cestu ….

Dnes ako aj posledné dni stále dookola počúvam tie ist otázky a tie isté odpovede o tejto kauze. Účastníci kauzy ju popierajú

pretože nie svedomie majú čisté ale musia zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať pretože len tak je šanca, že sa s toho vymania. A tí čo v nej spomínaní nie sú bohorovne kážu, že budú trvať na vyšetrení. Hoď kameňom kto si bez viny páni s politiky, prostredia lobingu, finančných skupín zbrojárskych firiem !!! Kto z Vás je bez viny? Koľko goríl ešte drieme v hmle ?

A bežný človek ? Prečo sedíš doma pred TV a pozeráš Sultána, Panelák, Hoď svišťom a Zita na krku ? Všetci čo ste v Paneláku veď sa to týka priamo Vašich životov ! Kedy sa zbavíte týchto sultánov ktorý sa skrývajú za pláštik demokracie a visia Vám na krku kedy do nich hodíte nie svišťom, ale príkazom na zadržanie ?! Tak len bumbaj človek, spinkaj ďalej, lebo sám si tvoríš svoj svet. A ak Ti nevadí, kto Ti vládne, potom Ti už niet záchrany.

Prečo nie si človek na Námestí okresného či krajského mesta a neštrngáš kľúčami ? Prečo nie si na námestí a nedržíš rukách transparent : Choďte domov ! alebo Zastavte rozkrádanie ! To naozaj dokáže vyžiť z tých 450 – 550 eur, ktoré Ti milosrdne nechajú, aby si bol schopný prežiť  4 ročné volebne obdobie ?

P.S. Asi to chce viac než len vybíjať sa v neplodných diskusiách na Internete, asi to chce … odvahu a tú je potrebné nájsť !

 

DSS a negarantované fondy

10.06.2013

Tak a máme tu ďalší humbug na občanov. Ako každý uvedomelý občan som si pred rokmi nechal "poradiť" a prihlásil som sa do DSS AEGON. Keďže to má byť pre nás výhodné. Nedá mi dôchodok viac »

Pre občana

11.03.2012

Tak a máme pár hodín po voľbách ! Už je rozhodnuté. Prečo to dopadlo takto ? Pretože my sme takí, a sme aj onakí, sme ľudia a nikdy sa nepoučíme z vlastnej hlúposti. Nie nemyslím si víťazstvo viac »

Presluhujúci

27.02.2012

Tak sa nám vyfarbil pán predseda...Nuž čo. Ak ešte niekto pochyboval, tak už nemusí. A ak ešte stále niekto verí, tak nie je normálny. Lebo Richard naozaj nie je božský a teda, až takú dôveru viac »

Lifeline

Taliani aj Malta odmietli prijať ďalšiu loď s migrantmi. Neľudské, znie z Ríma

22.06.2018 21:27

Taliansky minister dopravy Danilo Toninelli oznámil, že Malta odmietla prijať záchrannú loď Lifeline s 224 migrantmi na palube.

Izrael Palestínčania Gaza protesty zranení

V pásme Gazy sa opäť protestovalo, najmenej 20 Palestínčanov sa zranilo

22.06.2018 21:06

Najmenej 20 Palestínčanov utrpelo zranenia počas ďalšieho zo série protestov na hraniciach medzi pásmom Gazy a Izraelom.

Bašár Asad

Rokovať s USA? Strata času, verí Asad

22.06.2018 20:08

Sýrsky prezident Baššár al-Asad si myslí, že je nezmyselné rokovať so Spojenými štátmi americkými.

Ukrajina

Z jednej zo stredoeurópskych krajín prepašovali na Ukrajinu rádium 226, tvrdí SBU

22.06.2018 19:31

Útvar kontrarozviedky Ukrajinskej bezpečnostnej služby v rámci viacstupňovej špeciálnej operácie zabránil predaju jadrového materiálu v krajine.

pasha

Veď uvidíme o čom všetkom bude tento blog...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 14391x
Priemerná čítanosť článkov: 1799x

Autor blogu

Kategórie