Založ si blog

Gorily v hm. .

Tak vidím, že nie som sám komu napadlo prirovnanie k známemu filmu. Dnes som druhýkrát dočítal prepisy Gorily a ani na druhýkrát to nemôžem rozdýchať. Jednoducho som vnútorne nastavený tak, že nedokážem pochopiť konanie ľudí ktorí sa stretávajú v konšpiračnom byte a ktorí sú následne zapletený do toho klbka obchodov, úplatkov, provízií…rozkrádania majetku na ktorého vytvorení sa nikto z nich nepodieľal. Proste ak by pán finančník vytvoril firmu a následne ju speňažil prostredníctvom nejakej nastrčenej osoby len kvôli maximalizovaní svojho zisku a nešlo by to priamo, dobre je to jeho majektoj nech si s ním nakladá ako chce . Relatívne v rámci zákonných možností. V prípadoch opísaných v dokumente gorila však táto základná pointa chýba. A to už je zjavne konanie v rozpore nie len s morálnym nastavením bežného človeka, toto je psychopatické a manipulatívne konanie. Je tu ešte paralela s jedným americkým filmom v ktorom zaznie od hrdinu otázka položená ropnému magnátovi ( Aljaška v plameňoch ) : Koľko je dosť ? Koľko peňazí je dosť….?

Tak koľko páni a dámy spomínaní ako účastníci “sprisahania” s cieľom napchať si vrecká peniazmi ( zdrojmi ) z majetku Slovenskej republiky okrádaním spoluobčanov ? Kedy budete mať dosť ? Koľko percent HDP Vám bude stačiťna to aby ste všetci mali dosť pozemkov, domov, víl, chát, aút, jácht a exotických dovoleniek, plastických operácií ? Kedy si poviete ja už mám nahrabané dosť už viac nepotrebujem okrádať spoločnosť už mám zabepečené všetky deti, vnúčence a pravnúčence !

To sme chceli, nie to VY ste chceli aby sa dolár stala alfou a omegou Vášho žitia ! Kokainové večierky, escortné dievčaté, luxusné dovolenky ! Za akú cenu ? Strata integrity so spoločnosťou avšak status politika, celebrity, člena VIP, či high society.

Za cenu úplného popretia človečenstva, ktoré je však pôvodne zakorenené v každej ľudskej bytosti. Ide len o tú cestu ktorú si človek v živote vyberie. Cestu človeka, alebo cestu ….

Dnes ako aj posledné dni stále dookola počúvam tie ist otázky a tie isté odpovede o tejto kauze. Účastníci kauzy ju popierajú

pretože nie svedomie majú čisté ale musia zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať pretože len tak je šanca, že sa s toho vymania. A tí čo v nej spomínaní nie sú bohorovne kážu, že budú trvať na vyšetrení. Hoď kameňom kto si bez viny páni s politiky, prostredia lobingu, finančných skupín zbrojárskych firiem !!! Kto z Vás je bez viny? Koľko goríl ešte drieme v hmle ?

A bežný človek ? Prečo sedíš doma pred TV a pozeráš Sultána, Panelák, Hoď svišťom a Zita na krku ? Všetci čo ste v Paneláku veď sa to týka priamo Vašich životov ! Kedy sa zbavíte týchto sultánov ktorý sa skrývajú za pláštik demokracie a visia Vám na krku kedy do nich hodíte nie svišťom, ale príkazom na zadržanie ?! Tak len bumbaj človek, spinkaj ďalej, lebo sám si tvoríš svoj svet. A ak Ti nevadí, kto Ti vládne, potom Ti už niet záchrany.

Prečo nie si človek na Námestí okresného či krajského mesta a neštrngáš kľúčami ? Prečo nie si na námestí a nedržíš rukách transparent : Choďte domov ! alebo Zastavte rozkrádanie ! To naozaj dokáže vyžiť z tých 450 – 550 eur, ktoré Ti milosrdne nechajú, aby si bol schopný prežiť  4 ročné volebne obdobie ?

P.S. Asi to chce viac než len vybíjať sa v neplodných diskusiách na Internete, asi to chce … odvahu a tú je potrebné nájsť !

 

DSS a negarantované fondy

10.06.2013

Tak a máme tu ďalší humbug na občanov. Ako každý uvedomelý občan som si pred rokmi nechal "poradiť" a prihlásil som sa do DSS AEGON. Keďže to má byť pre nás výhodné. Nedá mi dôchodok viac »

Pre občana

11.03.2012

Tak a máme pár hodín po voľbách ! Už je rozhodnuté. Prečo to dopadlo takto ? Pretože my sme takí, a sme aj onakí, sme ľudia a nikdy sa nepoučíme z vlastnej hlúposti. Nie nemyslím si víťazstvo viac »

Presluhujúci

27.02.2012

Tak sa nám vyfarbil pán predseda...Nuž čo. Ak ešte niekto pochyboval, tak už nemusí. A ak ešte stále niekto verí, tak nie je normálny. Lebo Richard naozaj nie je božský a teda, až takú dôveru viac »

kim, korea, kldr, hwasong

Z KĽDR hlásia zemetrasenie, podľa Číny išlo o výbuch

23.09.2017 14:03

V Severnej Kórei zaznamenali zemetrasenie o sile 3,4 stupňa s vypuknutím na zemskom povrchu, ktoré nie je ďaleko od miesta, kde KĽDR vykonáva jadrové testy.

Merkel

Merkelová má asi vyhraté, zasypávajú ju však kritikou

23.09.2017 12:00

Niektorí jej neodpúšťajú ústretový postoj k migrantov, iní zase prízvukujú, že v oblasti ekonomiky mala urobiť viac.

sns, slovenska narodna strana, danko

Slovenskú národnú stranu opozičné návrhy nezaujímajú. Opozícia: Je to groteskné až smiešne

23.09.2017 11:50

Tak znela oficiálna reakcia hovorkyne SNS Zuzany Škopcovej na otázku agentúry SITA, ktorá žiadala stanovisko k návrhu novely zákona z dielne Sme rodina.

Bundestag, Spolkový snem

Nemecko môže mať po týchto voľbách dosiaľ najväčší parlament

23.09.2017 10:00

V Nemecku nie je počet poslancov stály. Môže za to volebný systém, v ktorom má každý volič dva hlasy.

pasha

Veď uvidíme o čom všetkom bude tento blog...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 14148x
Priemerná čítanosť článkov: 1769x

Autor blogu

Kategórie